Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
piątek,23 października
Imienieny:
Marleny, Edwarda, Seweryna
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
POLSKA ORKIESTRA LEKARZY w MOSTACH
obrazek
FORUM MOSTY w Mostach ui. Długa 42A
22 września 2019r Polska Orkiestra Lekarzy zagrała na rzecz budowy Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego
Polska Orkiestra Lekarzy składa się ze 130 lekarzy i studentów medycyny, spośród których 50 wystąpiło na scenie w pod lęborskich Mostach w nowo wybudowanym obiekcie FORUM MOSTY w Mostach ui. Długa 42A . Dochód ze sprzedaży biletów zasili Fundację Lęborskie Hospicjum Stacjonarne.
To był prawdziwa uczta dla melomanów. W wypełnionej po brzegi nowej sali Forum w Mostach 50 osób, które na co dzień prowadzą praktykę stomatologiczną, wykonują skomplikowane operacje, leczą ludzi, tym razem wystąpiło w zupełnie innej roli. W roli muzyków, w którą wcielają się zaledwie dwa razy do roku i zawsze w szlachetnym celu. Tym razem było nim wsparcie dla Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne, która zamierza w Pogorzelicach wybudować hospicjum
W programie koncertu można było usłyszeć dzieła Piotra Czajkowskiego, takie jak suita "Dziadek do Orzechów" oraz Stanisława Moniuszki "Mazur" z opery "Straszny Dwór" oraz "Tańce Góralskie" z opery "Halka". Niespodzianką było urozmaicenie koncertu występami dwóch włoskich tancerek i tancerza z Irlandii.
Orkiestra pod batutą Bartosza Olejnika z Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica dała niezapomniany koncert udowadniając, że instrumentami muzycznymi posługują się równie sprawnie jak instrumentami medycznymi.

Stowarzyszenie Polska Orkiestra Lekarzy powstało w 2010 roku w Poznaniu. Obecnie w skład orkiestry wchodzi ponad 130 Muzyków: lekarzy, studentów uczelni medycznych oraz przyjaciół z całej  Polski. Muzycy spotykają się 1-2 razy w roku celem wspólnego wykonania koncertu charytatywnego w jednym z miast Polski. Koncerty odbyły się m.in. w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Katowicach, Pile. 
Lekarze wchodzący w skład zespołu posiadają różne specjalności (internista, laryngolog, chirurg, chirurg dziecięcy, anestezjolog, chirurg naczyniowy, transfuzjolog, kardiolog, radiolog, hematolog, lekarz rodzinny, chirurg onkolog, neonatolog, lekarze dentyści, okulista, pediatra, lekarz medycyny ratunkowej, lekarze stażyści i wiele innych) oraz pochodzą z różnych miast Polski (Warszawa, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Opole, Białystok, Kraków, Nowy Targ, Katowice, Gliwice, Wrocław, Szczecin, Piła, Ostrów Wlkp, Łódź, Olsztyn, Zielona Góra i inne). Jednocześnie oprócz wykonywania zawodu lekarza łączy ich jeszcze jedno - pasja wspólnego muzykowania. Każdy z członków orkiestry posiada umiejętność gry na instrumencie symfonicznym, a niektórzy z nich są dodatkowo absolwentami wyższych uczelni muzycznych i wykonują dwa zawody równocześnie. Lekarze wchodzący w skład zespołu uczestniczą często w analogicznych projektach w Europie i na świecie- są członkami Europejskiej Orkiestry Lekarzy i Światowej Orkiestry Lekarzy, grywając w najznakomitszych salach koncertowych Europy i Świata.
K.K

GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ