Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
środa,28 października
Imienieny:
Judyty, Szymona, Tadeusza
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
<POWRÓT
ORSZAK TRZECH KRÓLI 2020r.
obrazek
6 stycznia 2020r już po raz ósmy w uroczystość Objawienia Pańskiego  , kilkaset osób (około siedmiuset) przeszło w Orszaku Trzech Króli z Lubowidza przez Mosty do Lęborka . Tym razem pod hasłem „ CUDA, CUDA OGŁASZAJĄ „
Hasłem Orszaku Trzech Króli 2020 jest fragmentem refrenu utworu „Dzisiaj w Betlejem”, jednej z najczęściej śpiewanych polskich kolęd.
Pod hasłem „CUDA,CUDA OGŁASZAJĄ” będziemy również wspominać historyczne wydarzenie, które zostało nazwane Cudem nad Wisłą, a które miało miejsce 100 lat temu. Dziękujemy za ten cud obrony naszej Ojczyzny i za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, cuda, które zdarzają się wokół nas, których doświadczamy na co dzień.
Przepiękne utwory kolędowe, głęboko jednocześnie bardzo jasne w przekazie, których autorami byli polscy poeci, i do których muzykę komponowali wybitni kompozytorzy, zasługują na zaszczytne miejsce w naszych ulicznych jasełkach. Orszak wyruszył  po Mszy św. w Lubowidzu przez Mosty do Lęborka  zatrzymując się przy czterech scenkach jasełkowych przygotowanych  przez mieszkańców Lubowidza i Mostów ,  nauczycieli i młodzież Szkoły Podstawowej nr.4 w Lęborku, Koła Gospodyń w Mostach oraz dzieciom i ich opiekunom z SP w Le śnicach.
W kościele św. Brata Alberta w Mostach trzej królowie złożyli pokłon Dzieciątku Jezus , a następnie Orszak udał się w kierunku Lęborka,  gdzie na Placu Pokoju został przywitany przez mieszkańców Lęborka. Głównym organizatorem tego wydarzenia była parafia w Mostach, Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku, sołectwa Lubowidz , Koło Gospodyń z Mostów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Gmina Lębork oraz Starostwo Powiatowe w Lęborku.

Organizatorzy ósmego Orszaku Trzech Króli – Lubowidz- Mosty – Lębork  bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom Orszaku oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wsparli to przedsięwzięcie.
wszystkim uczestnikom orszaku a szczególnie :
Pani Danucie Cieplińskiej za monitoring i koordynowanie scenografii Orszaku Trzech Króli
królom: - Adamowi Kuczwalskiemu , Romanowi Pobłockiemu i Tadeuszowi Mrozewskiemu i ich dzielnym giermkom Magdzie , Kaji i Weronice
Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Lęborku za wsparcie idei orszaku, dzieciom i ich opiekunom ze Szkoły Podstawowej nr 4 Paniom : Lucynie Siedlik , Tamarze Strynowicz , Wiolettcie Szymonik , Halinie Andryskowskiej –Dudek , Beacie Frączek , Kołu Gospodyń w Mostach , Pani A. Treder , dzieciom i ich opiekunom z SP w Leśnicach
X Leginowi Rzymskiemu pod dowództwem Centuriona Wiesława Formeli , Zespołowi TREMOLO pod batutą Pana Wiesława Karpik
Prowadzącym : Krzysztofowi Pruszakowi , Bogusławowi Wrzesień oraz Zdzisławowi Korda
wszystkim którzy przygotowali scenografię scen na trasie orszaku , użyczyli naczep i samochodów
strażakom i służbie medycznej zabezpieczającym orszak na trasie
Gminie Nowa Wieś Lęborska oraz Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej za logistyczne zabezpieczenie i koordynację przemarszu.
Miastu Lębork za przygotowaniu Placu Pokoju na przywitanie Orszaku Trzech Króli.

Kazimierz Korda Ks. Jacek Giełdon
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ